logo MPWiK

CSR

Praktyki zawodowe

CSR
CSR
CSR

Spółka otwarta jest na umożliwianie odbycia bezpłatnej praktyki zawodowej uczniom szkół technicznych i studentom

Pobyt na praktyce regulowany jest na zasadach pisemnego porozumienia (umowa) szkoły/uczelni i przedsiębiorstwa.

Możliwe jest odbycie praktyk w dziedzinach:

  • technika urządzeń sanitarnych,
  • inżynieria środowiska,
  • ochrona środowiska,
  • elektrotechnika i automatyka,
  • praca laboratoryjna: fizyko-chemia, mikrobiologia, biotechnologia,
  • administracja,
  • ekonomia.

Statystyka

Każdego roku na praktykę w MPWiK zgłasza się kilka osób. W największej mierze są to studenci inżynierii środowiska, ochrony środowiska, chemii, biotechnologii i biologii. Ponadto chętnie zdobywają u nas praktykę uczniowie i studenci dziedzin takich, jak ekonomia, administracja, elektronika, czy bhp.

Przykładowo, w 2014 roku w Spółce praktykę odbywało sześciu studentów - dwie osoby z inżynierii środowiska, dwie z chemii, jedna z biotechnologii oraz jedna z ekonomii. Natomiast w 2015 roku łącznie na praktyki zawodowe przyjęto pięć osób, w tym jedną z nich na zasadach trzymiesięcznego stażu w ramach programu współpracy z Centrum Praktyk Politechniki Poznańskiej. Wśród praktykantów trzech było studentami inżynierii środowiska. Praktykę zawodową odbył również uczeń technikum bhp (CNIB Żak) oraz uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych.

W 2016 roku na okres wakacji, czyli od lipca do września, przyjęto siedem osób na podstawie porozumień z uczelniami wyższymi - są to studenci technologii chemicznej, biotechnologii, mikrobiologii, inżynierii środowiska i ekonomii.

Zapytaj o praktykę

 

Dział Edukacji i Obsługi Zarządu

65 529 83 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wodociągi Leszczyńskie - Praktyki zawodowe

a p j .